Як стверджує команда вчених, з різних університетів Швейцарії та США, існують докази того, що як стать, так і вік впливають на генетику довголіття. Команда обговорює своє дослідження старіння як у тварин (дослідження проводилось на мишах), так і у людей у звіті, який був опублікований у рецензованому академічному журналі Science. У тому ж випуску Джу Педро де Магальхес з Бірмінгемського університету написав статтю, що пояснює технічні труднощі в розумінні того, як відбувається старіння, і роботу, яку команда виконала над цим нового дослідження.
Незважаючи на багаторічні дослідження процесу старіння, вчені все ще не можуть дати задовільне пояснення того, чому організми старіють і чому деякі живуть довше, ніж інші. У новому дослідженні дослідники поставили ціль визначити, чи впливає середня тривалість життя виду на його гени.
Дослідники побачили, що інша група вчених зібрала велику базу даних про старіння майже 3000 мишей і виявили, що вона також включає генетичні дані. Вони вивчили генетичні дані після того, як їм було надано доступ до інформації; точніше, вони провели кількісне картографування локусу ознаки. Вони виявили кілька локусів, деякі з яких були специфічними для статі, які вони могли б пов’язати з довголіттям. Крім того, вони виявили, що миші з меншим розміром посліду або більшою вагою при народженні, як правило, вмирали раніше. Вони мають на увазі, що гени, пов’язані зі старінням, можливо, також сприяли розвитку двох інших рис. Вчені виявили, що виявлені ними гени, пов’язані зі старінням, здаються неактивними до пізніших років конкретної людини.
Проаналізувавши дані державних біологічних банків (біосховища, в якому зберігаються біологічні зразки для використання в дослідженнях), дослідники виявили людські гени, які виконують ту саму функцію, що і вікові гени у мишей. Потім вони виявили споріднені гени у певного виду черв’яків і з’ясували, що відключення цих генів впливає на тривалість життя черв’яків.
Вчені визнають, що їх відкриття є лише одним із багатьох кроків до демонстрації того, що в геномах людей і тварин є конкретні гени, які безпосередньо впливають на тривалість життя.